• 0(324) 325 33 00
  • disiliskiler@toros.edu.tr
  • Türkçe
  • English

  ERASMUS+ PROGRAMI ÖĞRENCİ/PERSONEL HAREKETLİLİKLERİ BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME SONUÇLARI İLANI

  ERASMUS+ PROGRAMI ÖĞRENCİ/PERSONEL  HAREKETLİLİKLERİ

   BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME SONUÇLARI  İLANI

   Değerli yararlanıcı adaylar;

              Bilindiği üzere tüm dünyayı olumsuz bir biçimde etkilemeye devam eden COVID-19 küresel salgınının öğrencilerimiz ve personellerimiz üzerindeki olumsuz etkilerini asgari düzeye indirmek için Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan yönlendirmeler ve üniversitemiz tarafından alınan kararlar neticesinde oluşturulan “2020-2021 akademik yılı güz dönemi Erasmus+ Öğrenim/Staj Hareketliliği” değerlendirme sonuçları aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

              Hareketlilikten yararlanmaya hak kazanan öğrencilerimize dış ilişkiler birimimiz tarafından oryantasyon eğitimi verilecek olup  süreçler hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılacaktır.

              Öğrenim hareketliliğine  çevrim içi veya fiziksel başlamayı düşünen asil öğrencilerimizin hareketlilikten yararlanmak istediklerine dair dilekçeyi 14 Ağustos 2020 tarihi  saat 17.00’a kadar disiliskiler@toros.edu.tr  adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen son tarihine kadar dilekçelerini göndermeyen öğrencilerimizin hakları yedek  öğrencilerimize devredilecektir.

              Staj hareketliliğinden asil olarak yararlanmaya hak kazanan öğrencilerimizin Kabul teyit belgesini 01 Ekim 2020 tarihi  saat 17.00’a kadar disiliskiler@toros.edu.tr  adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir. Kabul teyit belgesini ilgili tarihe kadar teslim etmeyen öğrencilerimizin hakları yedek  öğrencilerimize devredilecektir. (Mezuniyet sonrası stajı gerçekleştirmek için öğrencilerimize 6 ay ek süre verilmiştir. Bu durumda; COVID-19 küresel salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen mezuniyet sonrası staj faaliyetleri proje bitiş süresini geçmeyecek ve mezuniyet sonrasında 18 ay içerisinde gerçekleşme kuralına uyacak şekilde yapılabilecektir.)

              Tüm asil ve yedek durumda bulunan öğrenci ve personellerimizin sıklıkla web sayfamızda (https://www.toros.edu.tr/, https://erasmus.toros.edu.tr/) yapılan duyurularımızı takip etmelerini ve başvuru esnasında beyan etmiş oldukları e-postalarını düzenli olarak kontrol etmelerini önemle rica ederiz.

   

  Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü

  Erasmus Koordinatörlüğü

   

   “Erasmus Koordiantörlüğü Komisyon Karar Yazısını” İndirmek İçin  TIKLAYINIZ

   

   "Öğrenim Hareketliliği Sonuçları" isimli dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ

   

   "Staj Hareketliliği Sonuçları" isimli dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ

   

   "Çukurovamed Staj Konsorsiyumu Staj Hareketliliği Sonuçları" isimli dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ

   

  “Yükseköğretim Kurumlari İçin Yeni Tip Corona Virüs (Covid-19) Nedeniyle Erasmus+ Yükseköğretim Ka103 Öğrenci/Personel Hareketlilik Faaliyetlerine İlişkin

  Sik Sorulan Sorular Ve Cevaplari Versiyon 5 – 08.07. 2020” isimli dosyayı indirmek için TIKLAYINIZ

   

  Dilekçe Örnekleri:

   

  “Erasmus Faydalanma Beyan ve Taahütname (Giden Öğrenci)

   

  Erasmus Feragat Dilekçesi (Giden Öğrenci) 

   

  “ Üniversite Tercih Dilekçesi (Giden Öğrenci)

  İkili Anlaşmalarımıza  https://erasmus.toros.edu.tr/ikilianlasma linkinden ulaşabilirsiniz.

   

  STAJ İLANLARI

  Lütfen dikkat!   Aşağıda yer alan link ve ilanlar bilgilendirme amaçlı olup, başvuru sahiplerinin staj yeri sağlayan kurumlar tarafından kesin olarak kabul edileceği anlamını taşımamaktadır. Ayrıca, ilanı yayımlanan kurumların hiç birisiyle Koordinatörlüğümüzün bağlantısı ya da ilişkisi bulunmamaktadır. Gerçekleştirilecek staj faaliyetinin tüm koşulları, kurumlarla imzalanacak olan “Training Agreement” belgesinde belirtilmelidir.

  ESN tarafından, Erasmus+ kapsamında staj yeri arayan öğrencileri ve stajyer arayan kuruluşları buluşturmayı hedefleyen bir web platformu geliştirilmiştir: http://erasmusintern.org/

   

  Staj yeri arayan öğrenciler platforma üye olup bir profil oluşturarak staj yeri teklifi sunan uygun buldukları kuruluşlara başvurabilmekte, stajyer arayan kuruluşlar ise platformda staj yeri tekliflerini oluşturarak yayımlayabilmekte ve stajyerlerin profillerini inceleyerek uygun bulduğu öğrencilere staj yeri teklifinde bulunabilmektedirler.

  Ayrıca diğer staj yeri arama linkleri aşağıdadır;

  http://globalplacement.com

  https://een.ec.europa.eu

  https://www.aiesec.org

  https://iaeste.org

  http://www.placements-icai.org

  www.sas.com

  http://ww3.deltechplacements.com

  https://ec.europa.eu

  http://www.erasmusworld.com

  http://jobs.euractiv.com

  https://www.bachelorsportal.com

  www.mastersportal.com

  www.phdportal.com

  www.scholarshipportal.com

  www.studyportals.com

  https://uk.jobted.com

  www.schooleducationgateway.eu

  http://www.catt.at 

  (Motivasyon mektubu ve CV sunduğunuz takdirde “Innovation Management”
  alanında staj yeri bulmakta yardımcı olabilir)

  www.jobtrust.gr  

  http://www.placementslovakia.com

  http://www.workspaceeurope.sk

  https://www.europages.com.tr

  ÖNEMLİ NOT:

              2020-2021 akademik yılı güz dönemi Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği yapmaya hak kazanan öğrencilerimizin, Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeni ile güz dönemi kapsamında gönderilmemesi ve haklarının 2020-2021 akademik yılı bahar dönemine saklanması uygun görülmüştür.

  ***Ancak güz dönemi öğrenim hareketliliklerine çevrim içi (online ve Türkiye’den ) başlayıp, süreç uygun olması halinde fiziksel olarak gitmeyi düşünen öğrencilerimiz aşağıda belirtilen koşullar göz önünde bulundurularak (öğrencilerimizin nominasyon ve başvurularının anlaşmalı olduğumuz yükseköğretim kurumları tarafından onaylanması  ve başvuru süreçlerinde pandeminin seyrine göre esneklik tanınması durumunda) güz dönemi gidebileceklerdir.

              Bu hususta; “nominasyon işlemleri E.3029 sayılı 22.05.2020 tarihli Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’ndan iletilen bilgilendirme yazısı Madde 13 ve Madde 14 ile belirtilen ihtimal durumundan doğan Güz Dönemi hareketlilik harcamalarının Sanal Hareketlilik (online) sürecinde katılımcılar, bireysel destek hibesi alamayacağı, Ulusal Ajansın yayınladığı ekte de iletilen sıkça sorulan sorularda  öğrencive personeller  için belirttiği; “pandeminin seyrine göre hareketliliklerin planlandığı gibi başlama ihtimaline binaen yükseköğretim kurumları seçim ve nominasyon işlemlerini ve hareketliliğin fiilen başlaması, ülkemizdeki ve diğer program ülkelerindeki ulusal mercilerin bu yöndeki kararlarına bağlıdır. Yükseköğretim kurumları, Pandeminin devam etmesi ve bundan dolayı da hareketliliklerin gerçekleşememesi durumunda faaliyetler gerçekleştirilemeyeceği için yapılacak herhangi bir harcamanın mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyeceği ve karşılanmayacağından dolayı öğrencilerimizin mağdur olmamaları göz önünde bulundurulması” önem arz etmektedir. Öğrenci Öğrenim/Staj Personel Ders Verme/Ders Alma Hareketliliklerin Başlatılması : YÖK, T.C Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’ndan gelen tavsiyeler, tedbirler, bilgilendirmeler doğrultusunda proje dönemleri kapsamında hareketliliklerini fiziksel olarak  yararlanmak isteyen tüm asil adaylar , gerçekleşecek olan tüm harekeketliliklerin komisyon kararlarında belirtilen koşullarda yürütmesi ve vize ve diğer başvuru süreçleri sırasında yaşanacak tüm maddi ve manavi riskleri/ ihtimalleri kabul ettiğinizi ve sorumluluğun size ait olduğuna dair taahhütname/ dilekçe alınması koşuluyla  uygun görülmüştür.

  COVID 19 SALGINI  SÜREÇLERİDE SABIRLA BEKLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ...

             

  İletişim Bilgileri:

  Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsü

  Bahçelievler Mahallesi, 16. Cadde, No:77, 33140 Yenişehir/Mersin, Türkiye
  Tel+90 (324) 325 33 00-6001

  E-posta: disiliskiler@toros.edu.tr

  Web: https://www.toros.edu.tr/

             https://erasmus.toros.edu.tr/