• 0(324) 325 33 00
  • disiliskiler@toros.edu.tr
  • Türkçe
  • English

  2018-1-TR01-KA103-050372 proje numaralı ERASMUS+ PERSONEL HAREKETLİLİĞİ DERS VERME - EĞİTİM ALMA DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

  2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Ders Verme – Eğitim Alma Hareketliliği Başvuru Sonuçları

   

  Toros Üniversitesi'nin Değerli Mensupları,

  2018-2019 eğitim-öğretim yılı "Erasmus+ Personel Ders Verme – Eğitim Alma Hareketliliği" başvuruları 31 Ocak - 15 Şubat 2019 tarihleri arasında alınmış olup değerlendirmeler başvuru ilanımızda açıklanan kriterlere göre yapılmıştır. Hareketlilik Kontenjanları Ulusal Ajans tarafından üniversitemize tahsis edilen hibe miktarına göre  aşağıdaki gibidir.

  Personel Ders Verme/ : 3 (Üç ) kişi  

  Personel Ders Alma   : 4 (Üç ) kişi  olarak belirlenmiştir.

  Asıl ve Yedek Listesi için tıklayınız.

   

  Hareketlilik Süresi:

  • Personel Ders Verme – Eğitim Alma Hareketliliği süresi 5 iş günü ve buna ek olarak gidiş-dönüş 2 gün yol olmak üzere toplam 7 gündür. Personele 7 günlük hibe ödemesi yapılır.
  • Ders vermeye yönelik bir faaliyet; haftalık ya da daha kısa süreli kalışlarda en az 8 saatlik bir ders verme faaliyeti içermelidir.
  • Hareketlilik süreci proje bitiş tarihi olan 30 Mayıs 2020’de sona erer. Hareketlilikten yararlanacak personelin ilgili değişim sürecini bu tarihler arasında gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  .

  Hibe ve Ödemeler:

  • Erasmus+ hibesinin % 80'ni gitmeden önce, kalan %20'si ise döndükten ve işlemler tamamlandıktan sonra ders verme hareketliliğinden faydalanacak personel ile imzalanmış olan sözleşmede faydalanıcının belirttiği Euro hesabına yatırılır.
  • Ders verme/alma hareketliliğinden faydalanan personele Merkez tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde günlük/haftalık harcırah ile seyahat mesafesine göre, seyahat gideri ödemesi yapılır. Seyahat mesafesi Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan mesafe hesaplayıcısı (http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm) kullanılarak hesaplanmalıdır.
  • Ders verme/alma hareketliliğinden faydalanan personele verilen hibe katkı niteliğinde olup; yurtdışında geçirilen döneme ilişkin masrafların tamamını karşılamaya yönelik değildir.
  • Mesafe hesaplayıcısı(distance calculator) (http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm) aracılığı ile personelin yerleşik olduğu yerden, faaliyet yerine kadar olan 2 nokta arasının km değeri tespit edilmeli ve linkteki tablo kullanılarak seyahat hibesi hesaplanmalıdır. Mesafe hesaplayıcıda çıkan kilometrenin linkteki tablodaki hibe karşılığı gidiş-dönüş rakamı olup, söz konusu miktar ikiyle çarpılmaz. Personelin aktarmalı olarak seyahat etmesi, yukarıda belirtilen mesafe hesaplaması ile varılan mesafeyi etkilemez. Örneğin; ders vermek üzere Roma’ya gidecek bir personel, bu linkte Antalya-Roma arası mesafeyi tespit edip mesafe aralığına göre kendisine ödenecek seyahat masrafını hesaplamalıdır.

   

  Erasmus+ Personel Ders Verme – Eğitim Alma Günlük Hibe ve Seyahat Hibe miktarları için tıklayınız.

   

  NOT: Asıl olarak seçilen personellerimiz hareketlilik öncesi belgelerini (Personel Ders Verme – Eğitim Alma Hareketlilik Sözleşmesi)  en geç 01 Haziran 2019 tarihine kadar Ofisimize teslim etmeleri gerekmektedir. Hakkından feragat etmek isteyen öğretim elemanlarının feragat dilekçelerini ofisimize iletmeleri gerekmektedir.

  Saygılarımızla,

  Daha Detaylı Bilgi İçin

  Ofis Adresi

  Bahçelievler Mah. 16 Cadde. No:77

  Toros Üniversitesi 45 Evler Kampüsü

  Yenişehir / Mersin

  Ofis İletişim Bilgileri

  0(324) 325 33 00

  ( Dahili : 6001)

  Ofis Mail Adresi

  disiliskiler@toros.edu.tr